Legoland detský sen - Nemecko

Legoland detský sen

Nemecko

Poznávame Európa katalóg,

LM


Legoland detský sen

Počet termínov:

3 termíny / 1 Last minute / 0 First moment

Strava:

Raňajky

Doprava:

autobus -

Počasie:Úvod

3-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

1x ubytovanie v hoteli 3*/4*

Stravovanie

1xraňajky

Doprava

Autokar.

Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*/4*, sprievodcu.

Cena nezahŕňa

Vstupy a cestovné poistenie.

Ostatné doplatky

za 1/1 izbu 32 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, vstupné do Legolandu (nutné objednať pri kúpe zájazdu).

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 7:00 h). Príchod k jazeru Herrenchiemsee, ktoré je pre svoju veľkosť nazývané i Bavorské more. Plavba loďou k Panskému ostrovu a návšteva rozprávkového zámku Herrenchiemsee, ktorý si nechal postaviť bavorský kráľ Ľudovít II. Podľa vzoru francúzskeho zámku Versailles. Podvečer presun na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň

Raňajky. Príchod do Legolandu, celodenný pobyt v zábavnom parku, ktorý bol vyhlásený za jeden z najlepších zábavných parkov v Európe a nadchne nielen deti, ale i dospelých. Vstúpite do sveta, ktorý je vybudovaný z viac ako 50 miliónov kociek lega. Legoland Vám ponúkne takpovediac ,, svet v malom “ na ploche viac ako 26 futbalových ihrísk. Nachádzajú sa tu Benátky, Amsterdam, rôzne najznámejšie miesta a stavby Európy, všetko vybudované z farebných kociek. Budete sa môcť povoziť na lego autách alebo sa vydáte na expedíciu lego džungľou plnou dinosaurov, mäsožravých rastlín. Nájdete tu i továreň, kde sa priamo pred Vašimi očami vyrába lego. V podmorskom svete Legolandu stretnete naozajstného žraloka, pirane a raje. Nechýba tu ani množstvo reštaurácií a stánkov s občerstvením. Fakultatívne večera. Bohatý deň na zábavu končí a v neskorých večerných hodinách odchod na Slovensko. Večerná rozprávka a nocľah v autobuse. 

3. deň

Príchod na Slovensko v ranných hodinách.

Termin

30.03.- 01.04.2018     

Miesto_a_cas_nastupu

Bratislava, Trnavské mýto (parkovisko pred Istropolisom), o 7:00 hod.

Zraz účastníkov 15 minút pred odchodom!

Sprievodca

JANA TROJANOVÁ (ZÁSTUPCA CK POČAS ZÁJAZDU)

 

 

Doprava

Autobusová- spoločnosť Satur Transport.

 

Niekoľko dobrých rád na cestu autobusom:

•       prosíme Vás, aby ste sa k autobusu dostavili vo vlastnom záujme s časovým predstihom min. 15 minút pred jeho odchodom;

•       pred cestou sa vyhnite ťažko stráviteľným jedlám;

•       pri náhlej nevoľnosti počas jazdy požiadajte prosím sprievodcu, resp. vodičov o zastavenie;

•       veľmi vhodným doplnkom batožiny je cestovná poduška, pohodlné oblečenie by malo byť samozrejmosťou;

•       nezabudnite na zásoby nápojov, prípadne na dostatok drobných mincí, ak si budete chcieť kupovať nápoje u vodičov autobusu;

•       za stratu príručnej batožiny, ktorú máte v autobuse pri sebe, si zodpovedáte sami;

•       je nutné tolerovať, že vodiči sú povinní dodržiavať medzinárodne platné predpisy.

 

Ubytovanie_a_stravovanie

TASTE HOTEL HEIDENHEIM ,Friedrich- Pfenning – Str. 30, D-89518 Heidenheim, Germany, Tel:  +49 7321 9800

Raňajky: formou bufetu

Program_zajazdu

1. DEŇ

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 7:00 h). Príchod k jazeru Herrenchiemsee, ktoré je pre svoju veľkosť nazývané i Bavorské more. Plavba loďou k Panskému ostrovu a návšteva rozprávkového zámku Herrenchiemsee, ktorý si nechal postaviť bavorský kráľ Ľudovít II. Podľa vzoru francúzskeho zámku Versailles. Podvečer presun na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. DEŇ

Raňajky. Príchod do Legolandu, celodenný pobyt v zábavnom parku, ktorý bol vyhlásený za jeden z najlepších zábavných parkov v Európe a nadchne nielen deti, ale i dospelých. Vstúpite do sveta, ktorý je vybudovaný z viac ako 50 miliónov kociek lega. Legoland Vám ponúkne takpovediac, „ svet v malom “ na ploche viac ako 26 futbalových ihrísk. Nachádzajú sa tu Benátky, Amsterdam, rôzne najznámejšie miesta a stavby Európy, všetko vybudované z farebných kociek. Budete sa môcť povoziť na lego autách alebo sa vydáte na expedíciu lego džungľou plnou dinosaurov, mäsožravých rastlín. Nájdete tu i továreň, kde sa priamo pred Vašimi očami vyrába lego. V podmorskom svete Legolandu stretnete naozajstného žraloka, pirane a raje. Nechýba tu ani množstvo reštaurácií a stánkov s občerstvením. Fakultatívne večera. Bohatý deň na zábavu končí a v neskorých večerných hodinách odchod na Slovensko. Večerná rozprávka a nocľah v autobuse.

3. DEŇ

Príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách.

 

Zmena programu vyhradená.

 

Orientacne_ceny_vstupov

Zámok Herrenchiemsee                              9,00 EUR

                                                                      Zdarma (dieťa do 18 r.)

 

Zábavný park Legoland –  cena vstupenky na mieste:

                                                                      44,50 EUR (osoba nad 12 r.)                                                                                               

                                                                      39,50 EUR (dieťa od 3 – 11 r.)

                                                                     

Je nám ľúto, ak niektoré historické objekty, múzeá a ponuky z LEGOLANDu sú v deň Vašej prehliadky z nejakého dôvodu zatvorené.

 

Ponuka Legolandu:

 

Miniland: Benátky, Berlín, Hamburg – prístav, Frankfurt, Holandsko, Nemecký vidiek, Letisko Mníchov, Švajčiarsko, Allianz Aréna, LEGO® Star Wars.

Lego® X-TREME: Projekt X - LEGO® TECHNIK testovacia dráha, LEGO® studio, LEGO® academy, Techno, Zábava na vode, Socha, Jazda na vlnách, Vodné dobrodružstvo.

Dobrodružná zem: Ihrisko plné dobrodružstva, DUPLO® ihrisko, Opičie divadlo, občerstvenie, Safari túra, Pralesný obchod u Joea, Horská dráha, Expedícia do pralesa.

Imagination: Detská veža, Stavebné a testovacie centrum, Ihrisko, Vyhliadková veža.

Zem rytierov: rytierova pochúťka, rytiersky turnaj, Ohnivý drak, Izba pokladov, Zámocké divadlo, ryžovanie zlata.

LEGO®CITY: Policajná stanica, Letisko, Autoškola, Prechádzka prístavom, Lodenica, LEGO továreň.

 

Návšteva nemeckého LEGOLANDu znamená splnenie detských snov ! A okrem toho vysoký stupeň kvality a zamerania sa na služby garantuje rodičom prvotriedny zážitok !

 

Doporucenia_a_upozornenia

•       na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a.s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

•       škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

•       každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

•       nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení; pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili

•       za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a.s. neposkytuje náhradu.

 

 

 

Vseobecne_informacie_o_krajine

RAKTICKÉ INFORMÁCIE – NEMECKO

ZÁKLADNÁ CHARAKTERISTIKA KRAJINY

 

Oficiálny názov:       Nemecká spolková republika       

Štátne zriadenie:       parlamentná demokracia

Rozloha:              357 122 km2

Počet obyvateľov:       81 843 743 (údaj z roku 2012)

Hlavné mesto:              Berlín

Jazyk:       nemecký

Náboženstvo:        rímskokatolíci 26,2%, evanjelici 25,8%, ateisti 23%, moslimova 3,4%, židia 0,1%

Mena:       EURO

 

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE PRED CESTOU

CESTOVNÉ DOKLADY

Pri turistických cestách do Nemecka do 90 dní postačuje platný cestovný pas alebo občiansky preukaz/idenity card.

Platný cestovný doklad je potrebné mať neustále pri sebe, nakoľko nemecká polícia má právo požiadať kohokoľvek a kedykoľvek, aby preukázal svoju totožnosť. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) sa počnúc dňom 26.6.2012 všetky cestovné doklady vydávajú ako individuálne cestovné doklady. Z uvedeného vyplýva, že od tohoto dňa sa už nevykonávajú zápisy detí do 5. rokov veku do cestovného dokladu rodiča a deti do 5. rokov musia mať pri vstupe do krajiny vlastný cestovný doklad.  Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča musí sa preukázať vlastným platným cestovným pasom a písomným povolením rodičov, vyhotoveným v nemeckom jazyku, pričom pravosť podpisu rodičov na povolení musí byť overená notárom. Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča na občiansky preukaz, malo by mať rovnako k dispozícii písomné povolenie rodičov, ktorých pravosť podpisu na povolení musí byť overená notárom. V prípade straty alebo krádeže cestovných dokladov v cudzine, môže veľvyslanectvo SR v Berlíne vydať slovenskému občanovi „cestovný preukaz“. Ide o náhradný cestovný doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na návrat do vlasti čo najkratšou cestou a platný je aj v tých krajinách, cez územie ktorých sa bude občan na Slovensko vracať.  Jedným z prvých krokov, ktoré by ste mali v takejto situácii urobiť, je ohlásenie straty, resp. odcudzenia dokladov na najbližšom útvare miestnej polície a získanie potvrdenia o tejto skutočnosti. Môžete tiež požiadať políciu o umožnenie telefonického rozhovoru s veľvyslanectvom SR, ktoré vás bude informovať ako ďalej postupovať.  K žiadosti o vydanie cestovného preukazu, ktorú občan vypĺňa na veľvyslanectve, je potrebné predložiť dve farebné fotografie pasového formátu a uhradiť správny poplatok. Od úhrady správneho poplatku je možné po zvážení všetkých okolností, v ktorých sa občan ocitol, upustiť.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Berlíne

Hildebrandstraße 25

10785 Berlin

Tel.: 00493088926201

Mobil: 0049 171 746 55 25 (pohotovostný mobil/Emergency call)

E-mail: emb.berlin@mzv.sk

Web: www.mzv.sk/berlin

 

BEZPEČNOSŤ

Počas pobytu v NSR sa návštevníkom odporúča dodržiavať obvyklé bezpečnostné zásady s cieľom vyhnúť sa krádeži, prepadu a pod. Obzvlášť si treba dávať pozor v nočných hodinách na zastávkach metra (U-Bahn), železničných staniciach a letiskách väčších miest. Cenné veci netreba nechávať bez dozoru.

 

ZDRAVIE

V NSR je dobre vybudovaná sieť zdravotníckych zariadení, preto lekárske ošetrenie je možné obdržať kdekoľvek. Nie sú tu oblasti zvýšeného rizika nákazlivých chorôb. Stačí dodržiavať bežné hygienické zásady. Nie je predpísané žiadne predbežné očkovanie. Pri cestách do členských krajín EÚ a teda aj NSR je od 01.01.2006 potrebné mať európsky preukaz zdravotného poistenca, ktorý nahrádza dosiaľ používaný formulár E 111. O preukaz treba požiadať príslušnú zdravotnú poisťovňu s časovým predstihom, nakoľko jeho vybavovanie trvá 30 dní.

 

STRAVOVANIE

Hlavným jedlom v Nemecku je obed, okolo siedmej večer Nemci zvyčajne konzumujú ľahký snack. Raňajky servírované v domácnostiach a hoteloch zvyčajne zahŕňajú varené vajcia, krajce chleba s džemom, med a tenké plátky syra. Turisti v baroch rýchleho občerstvenia, mäsiarstve, v pekárni alebo kaviarni si môžu kúpiť grilované alebo varené párky (WURST) s chrumkavým krajcom chleba alebo zemiakovým šalátom (stojí približne 3 Euro, v závislosti od stravovacieho zariadenia). Na upokojenie „žalúdka“ sú výborné i krajce chleba plnené všetkými druhmi párkov, teplým mäsom (LEBERKÄSE), v octe nakladané slede, uhorky a plátky z cibule alebo syra. Ťažko sa odmieta tradičná jablková štrúdľa, rozmanitosť ovocia a miestne syrové špeciality. V Nemecku je úžasne široký výber chleba. Menu, ktoré si objednáte v bežných hostincoch (nad cenu E10), pozostáva z troch chodov: najobľúbenejším počiatočným chodom je polievka. Hlavný chod pozostáva zo zeleniny a/alebo šalátov, zemiakov, mäsa a omáčky. Tretí chod tvorí puding (BLANCMANGE), ovocie alebo zmrzlina.

V reštauráciách často servírujú pivo alebo víno. Zákazníci si zvyčajne popoludní rezervujú koláče a cukrovinky v miestnej KAFFEE UND KUCHEN, ktoré si zvyčajne berú domov. Servírovanie kávy v tzv. KAFFEE UND KUCHEN nenájdete len v mestách a dedinách, ale i v blízkosti obľúbených turistických miest. V celej západnej časti krajiny sa vyskytuje množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú medzinárodnú kuchyňu (čínska, grécka, turecká a iné). Obsluha je štandardná – čašníkmi a čašníčkami. K dispozícii sú i somoobslužné reštaurácie. V pekárňach a mliekarňach si kúpite len ľahké pokrmy. Miestne špeciality zahŕňajú enormný rozsah výberu.

Nápoje: Obsluha v baroch je pri stole alebo pri pulte. Zákazníci čoskoro zistia, že objednané nápoje sa značia na podložku od piva, pretože účet sa platí pri odchode. Pre konzumáciu alkoholu v bare je legálny vek 18 rokov. Neplnoletí majú povolené navštevovať bary iba ak sú sprevádzaní plnoletou osobou. Neplnoletým je zakázané podávať alkohol. Čas prevádzkovania barov závisí od majiteľa, vo väčších mestách sú vo všeobecnosti otvorené počas celého dňa, zatvárajú sa okolo polnoci alebo i neskôr. Výnimku tvoria bary v Berlíne a Hamburgu, kde môžu byť krčmičky otvorené počas 24 hodín. Národným nápojom je pivo v jeho mnohých formách. Regionálne druhy pív sa menia od ľahkých PILSNER-type ležiakov po ťažké čierne pivá. Medzi najznámejšie patrí najmä BAYRISCHES G'FRORNES (mrazené pivo), WEIZENBIER z Bavaria a MUMME (horké svetlé pivo bez chmeľu) dostanete v Hannoveri. Nemecké vína patria medzi najlepšie na svete. Najznámejšie odrody sa pestujú v Porýnsku a v Moselskom údolí ako i v oblasti Ahr, Nahe, Franconia a Baden. Turistom doporučujeme ochutnať ÄPPELWOI (jablčný mušt) vo Frankfurt/M, CANNSTATTER (biele víno) v Stuttgarte, KIRSCHWASSER (čerešňové brandy) v Badene, a WÜRZBURGER (suché biele víno) v Würzburgu.

 

NAKUPOVANIE

V Nemecku patrí medzi vyhľadávaný tovar: presné optické zariadenia, ďalekohľad a fotoaparáty, porcelán, ručne spracovaný krištáľ, striebro, výrobky z ocele, nože Solingen, výrobky z kože, športové zariadenia, norimberské hračky a bavorské tzv. LODEN šaty. Špeciálne nákupy vo Východnom Nemecku zahrňujú hudobné nástroje, hračky z vyrezávaného dreva v oblasti pohoria Erzgebirge, a Meissen china (dielne v Meissene sú otvorené i pre verejnosť).

Doba predaja: Obchody si môžu samostatne regulovať dobu predaja v rámci času Po-Pia 06:00-20:00; So 06:00-16:00. Menšie obchody môžu byť zavreté počas obedňajšej prestávky 13:00-15:00. Všetky obchody, s výnimkou niektorých pekárni, sú v nedeľu zatvorené.

 

ELEKTRINA

Napätie v elektrickej sieti v Nemecku je 220 V. Väčšina hotelov je vybavená štandardnými zásuvkami.

 

TELEFONOVANIE

Pri telefonovaní do Nemecka je potrebné vytočiť predvoľbu 0049 a následne kód mesta bez nuly. Pri telefonovaní z Nemecka na Slovensko je potrebné vytočiť predvoľbu 00421 a následne rovnako kód mesta bez nuly. 

 

Dôležité telefónne čísla pri pobyte v Nemecku:

záchranná služba, polícia: 110, požiarna služba a prvá pomoc: 112

 

 

 

 

Úvod

3-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

1x ubytovanie v hoteli 3*/4*

Stravovanie

1xraňajky

Doprava

Autokar.

Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*/4*, sprievodcu.

Cena nezahŕňa

Vstupy a cestovné poistenie.

Ostatné doplatky

za 1/1 izbu 32 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, vstupné do Legolandu (nutné objednať pri kúpe zájazdu).

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 7:00 h). Príchod k jazeru Herrenchiemsee, ktoré je pre svoju veľkosť nazývané i Bavorské more. Plavba loďou k Panskému ostrovu a návšteva rozprávkového zámku Herrenchiemsee, ktorý si nechal postaviť bavorský kráľ Ľudovít II. Podľa vzoru francúzskeho zámku Versailles. Podvečer presun na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň

Raňajky. Príchod do Legolandu, celodenný pobyt v zábavnom parku, ktorý bol vyhlásený za jeden z najlepších zábavných parkov v Európe a nadchne nielen deti, ale i dospelých. Vstúpite do sveta, ktorý je vybudovaný z viac ako 50 miliónov kociek lega. Legoland Vám ponúkne takpovediac ,, svet v malom “ na ploche viac ako 26 futbalových ihrísk. Nachádzajú sa tu Benátky, Amsterdam, rôzne najznámejšie miesta a stavby Európy, všetko vybudované z farebných kociek. Budete sa môcť povoziť na lego autách alebo sa vydáte na expedíciu lego džungľou plnou dinosaurov, mäsožravých rastlín. Nájdete tu i továreň, kde sa priamo pred Vašimi očami vyrába lego. V podmorskom svete Legolandu stretnete naozajstného žraloka, pirane a raje. Nechýba tu ani množstvo reštaurácií a stánkov s občerstvením. Fakultatívne večera. Bohatý deň na zábavu končí a v neskorých večerných hodinách odchod na Slovensko. Večerná rozprávka a nocľah v autobuse. 

3. deň

Príchod na Slovensko v ranných hodinách.

Termin

30.03.- 01.04.2018     

Miesto_a_cas_nastupu

Bratislava, Trnavské mýto (parkovisko pred Istropolisom), o 7:00 hod.

Zraz účastníkov 15 minút pred odchodom!

Sprievodca

JANA TROJANOVÁ (ZÁSTUPCA CK POČAS ZÁJAZDU)

 

 

Doprava

Autobusová- spoločnosť Satur Transport.

 

Niekoľko dobrých rád na cestu autobusom:

•       prosíme Vás, aby ste sa k autobusu dostavili vo vlastnom záujme s časovým predstihom min. 15 minút pred jeho odchodom;

•       pred cestou sa vyhnite ťažko stráviteľným jedlám;

•       pri náhlej nevoľnosti počas jazdy požiadajte prosím sprievodcu, resp. vodičov o zastavenie;

•       veľmi vhodným doplnkom batožiny je cestovná poduška, pohodlné oblečenie by malo byť samozrejmosťou;

•       nezabudnite na zásoby nápojov, prípadne na dostatok drobných mincí, ak si budete chcieť kupovať nápoje u vodičov autobusu;

•       za stratu príručnej batožiny, ktorú máte v autobuse pri sebe, si zodpovedáte sami;

•       je nutné tolerovať, že vodiči sú povinní dodržiavať medzinárodne platné predpisy.

 

Ubytovanie_a_stravovanie

TASTE HOTEL HEIDENHEIM ,Friedrich- Pfenning – Str. 30, D-89518 Heidenheim, Germany, Tel:  +49 7321 9800

Raňajky: formou bufetu

Program_zajazdu

1. DEŇ

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 7:00 h). Príchod k jazeru Herrenchiemsee, ktoré je pre svoju veľkosť nazývané i Bavorské more. Plavba loďou k Panskému ostrovu a návšteva rozprávkového zámku Herrenchiemsee, ktorý si nechal postaviť bavorský kráľ Ľudovít II. Podľa vzoru francúzskeho zámku Versailles. Podvečer presun na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. DEŇ

Raňajky. Príchod do Legolandu, celodenný pobyt v zábavnom parku, ktorý bol vyhlásený za jeden z najlepších zábavných parkov v Európe a nadchne nielen deti, ale i dospelých. Vstúpite do sveta, ktorý je vybudovaný z viac ako 50 miliónov kociek lega. Legoland Vám ponúkne takpovediac, „ svet v malom “ na ploche viac ako 26 futbalových ihrísk. Nachádzajú sa tu Benátky, Amsterdam, rôzne najznámejšie miesta a stavby Európy, všetko vybudované z farebných kociek. Budete sa môcť povoziť na lego autách alebo sa vydáte na expedíciu lego džungľou plnou dinosaurov, mäsožravých rastlín. Nájdete tu i továreň, kde sa priamo pred Vašimi očami vyrába lego. V podmorskom svete Legolandu stretnete naozajstného žraloka, pirane a raje. Nechýba tu ani množstvo reštaurácií a stánkov s občerstvením. Fakultatívne večera. Bohatý deň na zábavu končí a v neskorých večerných hodinách odchod na Slovensko. Večerná rozprávka a nocľah v autobuse.

3. DEŇ

Príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách.

 

Zmena programu vyhradená.

 

Orientacne_ceny_vstupov

Zámok Herrenchiemsee                              9,00 EUR

                                                                      Zdarma (dieťa do 18 r.)

 

Zábavný park Legoland –  cena vstupenky na mieste:

                                                                      44,50 EUR (osoba nad 12 r.)                                                                                               

                                                                      39,50 EUR (dieťa od 3 – 11 r.)

                                                                     

Je nám ľúto, ak niektoré historické objekty, múzeá a ponuky z LEGOLANDu sú v deň Vašej prehliadky z nejakého dôvodu zatvorené.

 

Ponuka Legolandu:

 

Miniland: Benátky, Berlín, Hamburg – prístav, Frankfurt, Holandsko, Nemecký vidiek, Letisko Mníchov, Švajčiarsko, Allianz Aréna, LEGO® Star Wars.

Lego® X-TREME: Projekt X - LEGO® TECHNIK testovacia dráha, LEGO® studio, LEGO® academy, Techno, Zábava na vode, Socha, Jazda na vlnách, Vodné dobrodružstvo.

Dobrodružná zem: Ihrisko plné dobrodružstva, DUPLO® ihrisko, Opičie divadlo, občerstvenie, Safari túra, Pralesný obchod u Joea, Horská dráha, Expedícia do pralesa.

Imagination: Detská veža, Stavebné a testovacie centrum, Ihrisko, Vyhliadková veža.

Zem rytierov: rytierova pochúťka, rytiersky turnaj, Ohnivý drak, Izba pokladov, Zámocké divadlo, ryžovanie zlata.

LEGO®CITY: Policajná stanica, Letisko, Autoškola, Prechádzka prístavom, Lodenica, LEGO továreň.

 

Návšteva nemeckého LEGOLANDu znamená splnenie detských snov ! A okrem toho vysoký stupeň kvality a zamerania sa na služby garantuje rodičom prvotriedny zážitok !

 

Doporucenia_a_upozornenia

•       na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a.s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

•       škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

•       každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

•       nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení; pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili

•       za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a.s. neposkytuje náhradu.

 

 

 

Vseobecne_informacie_o_krajine

RAKTICKÉ INFORMÁCIE – NEMECKO

ZÁKLADNÁ CHARAKTERISTIKA KRAJINY

 

Oficiálny názov:       Nemecká spolková republika       

Štátne zriadenie:       parlamentná demokracia

Rozloha:              357 122 km2

Počet obyvateľov:       81 843 743 (údaj z roku 2012)

Hlavné mesto:              Berlín

Jazyk:       nemecký

Náboženstvo:        rímskokatolíci 26,2%, evanjelici 25,8%, ateisti 23%, moslimova 3,4%, židia 0,1%

Mena:       EURO

 

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE PRED CESTOU

CESTOVNÉ DOKLADY

Pri turistických cestách do Nemecka do 90 dní postačuje platný cestovný pas alebo občiansky preukaz/idenity card.

Platný cestovný doklad je potrebné mať neustále pri sebe, nakoľko nemecká polícia má právo požiadať kohokoľvek a kedykoľvek, aby preukázal svoju totožnosť. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) sa počnúc dňom 26.6.2012 všetky cestovné doklady vydávajú ako individuálne cestovné doklady. Z uvedeného vyplýva, že od tohoto dňa sa už nevykonávajú zápisy detí do 5. rokov veku do cestovného dokladu rodiča a deti do 5. rokov musia mať pri vstupe do krajiny vlastný cestovný doklad.  Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča musí sa preukázať vlastným platným cestovným pasom a písomným povolením rodičov, vyhotoveným v nemeckom jazyku, pričom pravosť podpisu rodičov na povolení musí byť overená notárom. Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča na občiansky preukaz, malo by mať rovnako k dispozícii písomné povolenie rodičov, ktorých pravosť podpisu na povolení musí byť overená notárom. V prípade straty alebo krádeže cestovných dokladov v cudzine, môže veľvyslanectvo SR v Berlíne vydať slovenskému občanovi „cestovný preukaz“. Ide o náhradný cestovný doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na návrat do vlasti čo najkratšou cestou a platný je aj v tých krajinách, cez územie ktorých sa bude občan na Slovensko vracať.  Jedným z prvých krokov, ktoré by ste mali v takejto situácii urobiť, je ohlásenie straty, resp. odcudzenia dokladov na najbližšom útvare miestnej polície a získanie potvrdenia o tejto skutočnosti. Môžete tiež požiadať políciu o umožnenie telefonického rozhovoru s veľvyslanectvom SR, ktoré vás bude informovať ako ďalej postupovať.  K žiadosti o vydanie cestovného preukazu, ktorú občan vypĺňa na veľvyslanectve, je potrebné predložiť dve farebné fotografie pasového formátu a uhradiť správny poplatok. Od úhrady správneho poplatku je možné po zvážení všetkých okolností, v ktorých sa občan ocitol, upustiť.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Berlíne

Hildebrandstraße 25

10785 Berlin

Tel.: 00493088926201

Mobil: 0049 171 746 55 25 (pohotovostný mobil/Emergency call)

E-mail: emb.berlin@mzv.sk

Web: www.mzv.sk/berlin

 

BEZPEČNOSŤ

Počas pobytu v NSR sa návštevníkom odporúča dodržiavať obvyklé bezpečnostné zásady s cieľom vyhnúť sa krádeži, prepadu a pod. Obzvlášť si treba dávať pozor v nočných hodinách na zastávkach metra (U-Bahn), železničných staniciach a letiskách väčších miest. Cenné veci netreba nechávať bez dozoru.

 

ZDRAVIE

V NSR je dobre vybudovaná sieť zdravotníckych zariadení, preto lekárske ošetrenie je možné obdržať kdekoľvek. Nie sú tu oblasti zvýšeného rizika nákazlivých chorôb. Stačí dodržiavať bežné hygienické zásady. Nie je predpísané žiadne predbežné očkovanie. Pri cestách do členských krajín EÚ a teda aj NSR je od 01.01.2006 potrebné mať európsky preukaz zdravotného poistenca, ktorý nahrádza dosiaľ používaný formulár E 111. O preukaz treba požiadať príslušnú zdravotnú poisťovňu s časovým predstihom, nakoľko jeho vybavovanie trvá 30 dní.

 

STRAVOVANIE

Hlavným jedlom v Nemecku je obed, okolo siedmej večer Nemci zvyčajne konzumujú ľahký snack. Raňajky servírované v domácnostiach a hoteloch zvyčajne zahŕňajú varené vajcia, krajce chleba s džemom, med a tenké plátky syra. Turisti v baroch rýchleho občerstvenia, mäsiarstve, v pekárni alebo kaviarni si môžu kúpiť grilované alebo varené párky (WURST) s chrumkavým krajcom chleba alebo zemiakovým šalátom (stojí približne 3 Euro, v závislosti od stravovacieho zariadenia). Na upokojenie „žalúdka“ sú výborné i krajce chleba plnené všetkými druhmi párkov, teplým mäsom (LEBERKÄSE), v octe nakladané slede, uhorky a plátky z cibule alebo syra. Ťažko sa odmieta tradičná jablková štrúdľa, rozmanitosť ovocia a miestne syrové špeciality. V Nemecku je úžasne široký výber chleba. Menu, ktoré si objednáte v bežných hostincoch (nad cenu E10), pozostáva z troch chodov: najobľúbenejším počiatočným chodom je polievka. Hlavný chod pozostáva zo zeleniny a/alebo šalátov, zemiakov, mäsa a omáčky. Tretí chod tvorí puding (BLANCMANGE), ovocie alebo zmrzlina.

V reštauráciách často servírujú pivo alebo víno. Zákazníci si zvyčajne popoludní rezervujú koláče a cukrovinky v miestnej KAFFEE UND KUCHEN, ktoré si zvyčajne berú domov. Servírovanie kávy v tzv. KAFFEE UND KUCHEN nenájdete len v mestách a dedinách, ale i v blízkosti obľúbených turistických miest. V celej západnej časti krajiny sa vyskytuje množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú medzinárodnú kuchyňu (čínska, grécka, turecká a iné). Obsluha je štandardná – čašníkmi a čašníčkami. K dispozícii sú i somoobslužné reštaurácie. V pekárňach a mliekarňach si kúpite len ľahké pokrmy. Miestne špeciality zahŕňajú enormný rozsah výberu.

Nápoje: Obsluha v baroch je pri stole alebo pri pulte. Zákazníci čoskoro zistia, že objednané nápoje sa značia na podložku od piva, pretože účet sa platí pri odchode. Pre konzumáciu alkoholu v bare je legálny vek 18 rokov. Neplnoletí majú povolené navštevovať bary iba ak sú sprevádzaní plnoletou osobou. Neplnoletým je zakázané podávať alkohol. Čas prevádzkovania barov závisí od majiteľa, vo väčších mestách sú vo všeobecnosti otvorené počas celého dňa, zatvárajú sa okolo polnoci alebo i neskôr. Výnimku tvoria bary v Berlíne a Hamburgu, kde môžu byť krčmičky otvorené počas 24 hodín. Národným nápojom je pivo v jeho mnohých formách. Regionálne druhy pív sa menia od ľahkých PILSNER-type ležiakov po ťažké čierne pivá. Medzi najznámejšie patrí najmä BAYRISCHES G'FRORNES (mrazené pivo), WEIZENBIER z Bavaria a MUMME (horké svetlé pivo bez chmeľu) dostanete v Hannoveri. Nemecké vína patria medzi najlepšie na svete. Najznámejšie odrody sa pestujú v Porýnsku a v Moselskom údolí ako i v oblasti Ahr, Nahe, Franconia a Baden. Turistom doporučujeme ochutnať ÄPPELWOI (jablčný mušt) vo Frankfurt/M, CANNSTATTER (biele víno) v Stuttgarte, KIRSCHWASSER (čerešňové brandy) v Badene, a WÜRZBURGER (suché biele víno) v Würzburgu.

 

NAKUPOVANIE

V Nemecku patrí medzi vyhľadávaný tovar: presné optické zariadenia, ďalekohľad a fotoaparáty, porcelán, ručne spracovaný krištáľ, striebro, výrobky z ocele, nože Solingen, výrobky z kože, športové zariadenia, norimberské hračky a bavorské tzv. LODEN šaty. Špeciálne nákupy vo Východnom Nemecku zahrňujú hudobné nástroje, hračky z vyrezávaného dreva v oblasti pohoria Erzgebirge, a Meissen china (dielne v Meissene sú otvorené i pre verejnosť).

Doba predaja: Obchody si môžu samostatne regulovať dobu predaja v rámci času Po-Pia 06:00-20:00; So 06:00-16:00. Menšie obchody môžu byť zavreté počas obedňajšej prestávky 13:00-15:00. Všetky obchody, s výnimkou niektorých pekárni, sú v nedeľu zatvorené.

 

ELEKTRINA

Napätie v elektrickej sieti v Nemecku je 220 V. Väčšina hotelov je vybavená štandardnými zásuvkami.

 

TELEFONOVANIE

Pri telefonovaní do Nemecka je potrebné vytočiť predvoľbu 0049 a následne kód mesta bez nuly. Pri telefonovaní z Nemecka na Slovensko je potrebné vytočiť predvoľbu 00421 a následne rovnako kód mesta bez nuly. 

 

Dôležité telefónne čísla pri pobyte v Nemecku:

záchranná služba, polícia: 110, požiarna služba a prvá pomoc: 112

 

 

 

 

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

Žiadne recenzie pre tento hotel.